Nusret Aktan Baba Hoşçakal …

4
370

İnsanlar üzüntülerini paylaştıkça azaltırmış. Sizlerle üzüntümü paylaşmak istedim. Bir diplomatın bu dünyadan gidişini anmak ve onu unutmayacağımı anlatmak istedim. Dünya tatlısı Nusret amcamı , Nusret Babamı 14 Haziran 2010 Pazartesi günü kaybettik. Nusret Babamız Dünya’ya veda etti. Çok küçükken tanıştım Nusret babayla. İlk tanıdığımda Afrikadan getirdiği özel kilidi bana vermişti ve aç bakalım bu kilidi demişti. O zamanlardan başladı bu tanışma ve sevgi. Minik ellerimle 3 anahtarlı şifreli özel kilidi açınca sen gerçenten çok zekisin demişti. Aslında beni doğmadan tanıdı Nusret baba. Ben daha annemin karnındayken Afrika’da Senegal Büyük Elçisiydi. Ailemden sonra beni tanıtan ilk insanlardan biriydi aslında. Annemin karnımda tanımıştı beni. Ve şimdi bu Dünya’ya veda etti.
Hiç saat takmayı sevmediğimi öğrendiğinde sırf saat takayım diye bana kendi saatini hediye etmişti. Şimdi ise Nurset Baba’da tek hatıra o küçük kol saati kaldı. Seni çok özleyeceğiz Nusret Baba. Mekanın cennet olacağını biliyorum. Uzaklardan bu yazıyı görüyorsan eğer seni çok sevdiğimizi ve dualarımızın hep seninle beraber olacağını bil…
Cümleleri pek bir araya getiremedim çünkü daha yeni öğrendim ve gerçekten şu anda moral olarak berbat durumdayım. Sürçü lisan ettiysem af  ola.

4 YORUMLAR

  1. Onur.. bu tip acılar her zaman herkesi düşünmeye iter.. Annenin üzüntüsüne şahit oldum, sizlerinkine şahit oldum. Diyebileceğim sözler ise, annenin üzülerek yaptığı konuşmadan kaynaklıdır. “Neden hep iyiler gidiyor?” demişti. Ben de demiştim ki “iyiler kalsaydı ölüm olmazdı bu dünyada!” maalesef bu hep böyle, her iyi tek tek gidecek ve sonuçta kötüler kalıp, birbirlerini mahvetmeye başlayacak ve kıyamet böyle kopacak bana göre!
    Tekrar başınız sağolsun! Allah mekanını cennet yapar inşallah!

  2. Sevgili Oğlum,güzel yazın için teşekkür,duygularımıza tercüman olmuşsun,diline ve kalemine sağlık,Ailecek Nusret Baba’yı Cenazesine katılıp uğurlayamadık,bizi affetsin,içten üzgünüz ama mekanının Cennet olacağından şüphem yok,geride kalan Sevgili eşine,Oğlu Alp’e ve kızı Ayşey’e sabırlar diliyor,her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini diliyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here