İnternet Bağımlılığım

8
71

Artık öyle bir duruma geldim ki bende internet bağımlısı oldum. Nikotin bile bu kadar etki etmez bu internetin etki ettiği kadar. Ne sigara içerim , nede alkol kullanırım ( çok nadir diyelim yalan olmasın sosyal içiçiyim ) Artık öyle bir duruma geldim ki günlük 4-5 saat arası internette geçirmeye başladım. Bunun içinde bazı önlemleri ivedi olarak düşünüyorum. Çünkü bu benim sadece kendimi değil sosyal çevremide etkilemeye başladı. Bilgisayarın başına oturdum mu zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorum. Bunun için bir çare bulmaya çalışsamda bulamıyorum. Ama bağımlılıktan kurtulmak için denemeye çalıştığım birkaç şey var.
Nedenleri Ne Olabilir ?

  • Bu bağımlılığın baş nedenlerinden biri de çevremdeki arkadaşlarım olabilir. ( Sosyal aktivite eksikliği )
  • Kız arkadaşımın olmaması olabilir. ( Kız arkadaşım olsa gezip dolaşırdım sanırım )
  • Web sitelerimin olmasından dolayı olabilir ( Özellikle domatessuyu.com suyumu çıkarıyor )
  • Messenger çok kullanmam olabilir ( Bi açtım mı 10 kişi yazıyor zaten konuşurken zaman su gibi akıp gidiyor )

Çözümü

  • Çözümünü bilmiyorum eğer bulabilirsem yazacağım ama sanmam. Kız arkadaş edinebilirsem belki bu sorunu çözmüş olurum.

8 YORUMLAR

  1. Ortaokul dönemimde benzer şeyleri yaşadım.Fakat zor olmadı benim için atlatmak.Şuan bir çok web sitem var fakat o kadar ilgi çekici gelmiyorlar bana.Blog zaten günlük gün içerisinde 1 saatimi ayırıp bir kaç yazı yazıyorum sonra at kendini dışarı.Tabi sosyal hayatım çok iyi olduğu için heralde bu kadar bağımlılık yaratmadı bana bu net.

  2. Bende onur abi sen şey yap 😀 kalk bilgisayarın başından 1 hafta girme nete. ilk başlarda eroyini bırakmaya çalışanlar gibi acı çekersin ama sonra alışırsın. hatta sonradan da nete girdin mi yapacak bişe bulamazsın 😀
    bu arada resimde mükemmel olmuş 😀

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here