Balık Yağı Boy Uzatır Mı ? – Kilo Aldırır Mı?

12
835

Gelelim bu soruya. Balık yağını küçük yaşlarda iken içmeyen yoktur sanırım. Özellikle içerken aa.. şeker gibi tadı var diye söyleyip o hapı birde ağzınızda patlatırsanız dünyanın en kötü tadını tatmış olursunuz sanırım. Küçükken anne ve babalarımızın bize zorla içirdiği balık yağı peki boy uzatır mı ?  Balık yağı’nı başlı başına OMEGA – 3 kaynağıdır. Ancak OMEGA – 3 boy uzatmayı değil daha çok beyinsel faliyetleri düzenlemektedir. Gerçek olmayan verilere göre balık yağı içen çocukların kilo alması daha kolaymış. Kısacası balık yağı boy uzatmaktan daha çok beyinsel faliyetleri düzenlediği için boyu değil beyini uzatır. Beyin gelişimini , öğrenmeyi ve dikkati toplamamıza yardımcı olur. Balık tüketemeyen bir aile iseniz ve çocuğunuz balık tüketmeyi sevmiyorsa Balık Yağı’nı çok olmamak şartı ile çocuğunuza vermeniz gerekebilir.
Gelelim Kilo durumuna dediğim gibi kilo olarak kesin kanıtlanmış birşeyler olmasa da içerdiği yüksek vitamin değerleri nedeni ile anahta kilit sistemleri durumundan ötürü enzimlerin anahtarlarını karşılamak için farklı yiyeceklere ihtiyaç duyması nedeni ile iştah açılmasına yol açabilir. Bunun nedeni Omega 3 yağ asidinin vücudun direncini arttırdığını ve yağ yıkımını yavaşlattığından dolayıdır

Not Bu bilgiler genel bilgiler olup aile hekiminize başvurmadan hiçbir şekilde ilaç tüketimi gerçekleştirmeyiniz.

12 YORUMLAR

  1. La nereye aldırıyo kilo boy uzatıyo işte yıllar geçmiş kilo aldırıyo diyon öküz gibi yersen aldırır tabi ((: balık yağı daha cok zıhınsel aktıvıtelerde yardımcı oluyor insana ama boy da uzatır , normal bi balık boy uzatmıyormu ? balık yağıda böyle işte anladınız ? inşallah yardımcı olmuşumdur ((:

  2. merhaba arkadaşlar ben 13 yaşıma girdim boyum 1.50 kilom 33 kilo almak ve kilo alırken boyumunda uzamasını istiyorum bana tavsiyeedebilceğiniz balık yağı ya da balık yağının hapının adını söylleyin lütfenn!! yardım ederseniz çok teşekkür ederim…:)

  3. arkadaşlarben marincap 500 g balık hapı kullanıyorum bıtmek uzere ve yaşım 19 kılom 43 dü kullanmadan once cok takıyodum kıloma ve suan 46 kılo oldum kılo aldırıyor

  4. Ya arkadaşlar ben 13 yaşındayım boyum 1.59 kilom ise 39 kilo çok zayıfım ve boyum kısa balık hapını kullanmayı düşünüyorum sizce işe yararmı?

  5. merhba ben istanbuldan yazıyorum size.boyum 180 kilom 60 .dhada zayıflmaktan cok korkuyorum bana yardımcı olurmusnuz lütfen acil kilo almalıyım..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here