WPeMatico Eklentisi ile siteleri otomatik kopyalayın

6
266
WPeMatico

WP-o-Matic eklentisi rss çekme özelliği ile istediğiniz siteyi sitenize kopyalamanıza yardımcı olan WordPress eklentisidir. WP-o-Matic günümüzde çok fazla kullanılmamaya başlandı. Bunun nedeni ise Google’nin eskisi kadar kopya içerik konusunda insiyatif göstermemesinden kaynaklanıyor.

RSS kaynağından yazı çekerek sitenize eklemek isterseniz bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Aşağıdaki eklentiyi indirdiğinizde çalışmayabilir bu nedenle size yeni bir eklenti tanıtmak istiyorum.

WPeMatico Eklentisi

WPeMatico

Bu eklenti wordpress sitenizi otomatik pilot moduna sokar ve başka siteleri klonlamınıza yardımcı olur. Belli aralıkta kopyalamak istediğiniz siteye giriş yaparak o siteye eklenen her içeriği çekmenizi sağlar.

WPeMatico Eklentisi Nasıl Kurulur ?

WordPress bilmeyenler için bu eklentiyi kurmayı anlatayım. Aslında yeni nesil wordpress sitelerinde bu kurulum çok basit hale geldi. Aşağıda tarafta yer alan konuyu artık kullanmanıza gerek kalmadığını belirtmek isterim.

  • Wp admin paneline giriş yapınız
  • Eklentiler bölümüne gelin
  • Eklentiler bölümünden Ekle kısmına tıklayarak sağ üst WpeMatico yazarak eklentiyi bulup kur tuşuna basınız. Daha sonra eklentiyi aktif ederek düzenleme yapabilirsiniz.

 WP-o-Matic Kurulumu

Bu eklenti güncelliğini yitirmiştir çalışma ihtimali düşük ama yinede denemek isterseniz aşağıda bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz. Bu eklenti yukarıdaki anlattığım eklenti ile aynı özelliklere sahip. İçerik çekmek istediğiniz sitenin RSS’sinden yararlanarak içerikleri çekebilirsiniz. Ama bu eklentiyi kullanmamanızı öneriyorum. RSS’ye eklenen her yazıyı çektiği için WPeMatico ile bu eklenti size fayda yerine zarara neden olacaktır. Ama ben yinede kullanmak istiyorum diyorsanızda oda sizin bileceğiniz iş 🙂

Wp-o-Matic eklentisinin amacı başka rss leri sitenize yüklemektir ancak ne kadar legal olur onu bilemiyorum. Kurulumunu anlatıyorum ancak bu programı etik açıdan önermem

Kurulumu

  • ilk olarak eklentiyi buradan indiriniz.
  • İndirdiğiniz eklentiyi açtıktan sonra siteniz/wp-content/plugins klasörünün içine dosyayı yükleyin.
  • Yönetim paneli –> w–o-matic etkinleştirin.
  • Ardından tercihlere gelip wp-o-matic tıklayıp yüklemeye alın.

Kullanımı

  • Kullanımı oldukça kolay aktifleştirin ve sitenize bilgi yükleyeceğiniz sitenin rss’ni tercihler –> wp-o-matic –> add camping tıklayıp linki yapıştırın (http://www.domatessuyu.com/feed/  ) gibi.

Not : Bu eklentinin kaynağını tam olarak bilmediğim için yazamadım ancak kurulum anlatımları bana ait kullanmak sitenizde anlatmak isterseniz lütfen kaynak gösterin.

Kaynak : Domatessuyu

Alıntı yaparak bu yazıyı sitenizde kullanabilirsiniz. Domatessuyu.com

6 YORUMLAR

  1. Teşekkürler kardeşim yapımcısına kadar download linki bulamamıştım wordpress.org’dan bile silmişler sayende senin googlesites’inden indirdim. Adsensene bi tık attım. İyi akşamlar

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın