Tanrı’nın Cezasıdır Bu

0
102

Bu sefer ki yazımı ABD de türeyen ve çok ciddi sıçramalarla büyüyen “zombi hapı” üzerine yazmak istedim…

Geçenlerde ziyaret ettiğim ve Ankara’da çok iyi biryer edinmiş olan magazin dergisi sahibinin annnesinin bana seyrettirdiği bir youtube videosu ile dehşete düştüm.

Ya resmen o filmlerde seyrettiğimiz zombiler gibi olmuş iki gencin içler acısı ve dehşet vericiydi…

Bir uyuşturucu türüymüş ve yapay uyuşturucu. Aldıktan sonra beyindeki dopamin 4 katına çıkıyor, vücud ısısı yükseliyor ve kişi kontrolden çıkıp yamyamlık ve kontrolsüz hareketlere maruz kaldıktan sonra, kalp en sonunda iflas ediyor…

Bu mudur şimdiki gençlik? Bu mudur uygarlık? O mağara dönemindeki sıfır teknolojili ve saftiriğin dibi olan insanlığı mı arayacak gözler? Tek dertleri karınlarını doyurmak ve hayatta kalmak… Vahşi ama saf…Hayvan gibi… Konuşan hayvan!

teknoloji ve uzay çağının getirilerini iyiliğe kullansak çok mu kötü olur? Yaşamı var etmek için….Ölümü yaşama çevirebilmeye kadar…Yaşamı yok etmeye kadar değil yani!

O videoyu seyrettiğimden beri düşünüp durdum. yakın çevremdeki ve yakın zamanlardaki olayları irdeledim… Sanırım vicdan da gitti… Allah bizim vicdanlarımız korusun! İnsanlar yaşamı ve insan olmayı ya da büyümeyi cinsellik ve yeme -içme ve onu-bunu kullanma, hatta kişilerin yaşamına hiç hakları yokken müdahele etmeye gitmek olarak algılıyor…. haksızlık ve kötülük yapan “adam” ilan edilir olmuş…

 

Yukarıda saydığım olayların ardında şu çıkan yapay hapa bakın! Tanrı kızdı! Ve insanların birbirlerini yok etmelerini bu şekilde cezalandırmak için insanlığın başına bu belayı indirdi bence! zaten kıyamet alametlerinden bir de bu değil miydi? “Yemen’den ılık bir rüzgar esecek yeryüzüne yayılacak, bütün iyilere ölüm tatlı uyku olarak gelecek ve kalan kötüler birbirlerini yiyerek kıyameti başlatacak!” Ve işte bu bunu startı verildi sanırım!

Ne olur düşünün, empati gücünüzü arttırın, vicdanı yükseltin! bunun tek yolu da sizin başınıza gelmesini istemediğiniz şeyleri, başkasına yapmamanızdır!

 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın