opted out previously

11
67

opted-out-previouslyBunun ne anlama geldiğini pek anlayamadım opted out previously ne demek olduğunu bilen varsa yazarsa sevinirim.

Abdullah demiş ki:

Google.ın kullanıcıların gizliliğini korumak için başlattığı Seçmeli Uzaktan Köy Projesi

Muhammed demiş ki:

İşine gelmeyen durumda o işten elini eteğini çekmek. Turkiye mesela nato üyesi ama afganistanda kendi askerimi savaştırmam diyip “opt out” yapabilir.

John Water demiş ki:

Merhaba, bu dünya dışı varlıkların geleceği anlamına geliyor.

Konu Hakkında Bir Videomuz Var =)

11 YORUMLAR

 1. İşine gelmeyen durumda o işten elini eteğini çekmek.

  Turkiye mesela nato üyesi ama afganistanda kendi askerimi savaştırmam diyip “opt out” yapabilir.

 2. Bugün H. G. Wells (Herbert George Wells) adlı bilimkurgu yazarının doğum günü. Google ise İngiliz yazarın eserlerine binaen bu şekilde bilimkurgusal bir görsel tasarlamış.

  H. G. Wells kimdir?

  Herbert George Wells ya da daha çok tanındığı adla H. G. Wells (21 Eylül 1866 – 13 Ağustos 1946), Dünyalar Savaşı, Görünmez Adam, Dr. Moreau’nun Adası ve Zaman Makinesi adlı bilimkurgu romanlarıyla tanınan ama neredeyse edebiyatın her dalında birçok eser vermiş olan İngiliz yazardır. Sosyalist olduğunu açıkça söyleyen H.G. Wells’in çoğu eserinde önemli ölçüde siyasi ve sosyal yorumlar bulunmaktadır. Jules Verne gibi gelecekteki teknolojik gelişmeleri anlattığı kitaplarıyla bilimkurgu dalının öncülerinden hatta yaratıcılarından sayılmaktadır.

  Wells’in bilimkurgu romanlarında teknolojinin gözlemlenmesinin getireceği olanaklar bir yana bırakılır. Wells’te spekülasyon bir edebiyat biçimine dönüşür ve teknolojinin değilde onun toplumsal temellerinin araştırılmasına dönük bir boyut kazanır.

  Wells’in ilham kaynağı Jules Verne olmuştur, ama Verne’in Aya Seyahat’i (De la Terre à la Lune) ile Wells’in Aydaki İlk İnsanlar (The First Men in the Moon) romanını karşılaştıracak olursak, kolaylıkla görebileceğimiz gibi Wells; Verne’in teknolojiye verdiği önemi paylaşır, ama Verne’in romanında “Nasıl ve hangi teknolojik olanakla?” sorusu ortaya atılırken, Wells’te Ay yolculuğunun teknik sorunu baştan sağma bir biçimde geçiştirilir. Çünkü Wells’in derdi, teknolojik olanakların gelecekteki muhtemel ürünlerini tahmin etmek değil, Ay’daki toplumsal hayatın bizzat kendisi üzerine, tıpkı bir zamanlar Thomas More’un “Ütopya Adası” örneğinde olduğu gibi, model düşünceler geliştirmektir.

  Wells sadece bilimkurgu içindeki ütopya karşıtı düşüncelerin savunucusu olarak bu türe damgasını vurmakla kalmaz, toplumun şiddet ve zor yoluyla, gereğinden hızlı bir süreç içinde sosyalist bir topluma dönüştürülmesinin sakıncalarına olduğu kadar, sınıf karşıtlıklarınında iyice sivrileceğine karşı da uyarır bizi.

 3. Google’ın yeni logosu, ABD’de Onion Tv adında internet üzerinden yayın yapan bir televizyon şirketi tarafından hazırlanan habere misilleme olarak tasarlandı. Söz konusu haberde Google Opt out Village adında bir yenilik getirdiği ve bu sayede kişisel verilerinin paylaşılmasından endişe duyan kişilerin Google’ın bir dağ eteğinde kurulan 22 hektarlık köyünde konaklayabileceği duyuruluyordu. http://www.youtube.com/watch?v=lMChO0qNbkY buradaki linkten ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Saygılar…

 4. Agresif yorumların silindi bir daha sitede hiçbir şekilde yorum yapma!
  Yorum yazarak talepte bulunması yasak, gizlilik sözleşmesini dikkatle okuyun.
  Sizin moderatöre suç dediğinizden dolayı değil rahatsız olduğum için yorumlarınızı siliyorum.

  Moderatöre yaptığınız tartışmayı bir daha site sakinlerine yansıtmayın. Sabah sabah uyandırdığınız içinde teşekkür ederim.

 5. Merhaba arkadaşlar,
  Union TV nin yaptığı saçma habere Google un verdiği cevabı işleyen bir logo. Aslı esasında google tamamı ile dalga amaçlı bu logoyu yayınladı.

  Güncel haberleri işleyen domatessuyu.com içeriğinizi daha zengin hale getirin. Video e geniş anlatımlara yer verin. Çünkü sitenizi takip eden kişiler henüz bu konuda bilgilenmiş değiller. Yorumları okudum ve alakasız bir çok yorum gördüm.

  Detaylı anlatımım ve Video için takip edebilirsiniz.

  http://blog.aytacengin.com/opted-out-previously-google-logosu-hakkinda

  İyi Çalışmalar

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın