Onlara Dilenci Rolü

0
98

Etrafım o kadar çok pirim avcılarıyla dolmuş ki anlatamam. Sanırım ulaşabildikleri tek şöhret ben olduğum için. Çoğu sosyal medyada kendi çevrelerinde bir şeyler… Benim gibi, tanımadığım kişiler tarafından da bilinenlerden değil yani.

Konuyu hırs üzerine yazmak istedim. Bir çok kişide hırsa dönüştüğüm için.

Ucuz sözde akrabalarımın adamlarımdan tutun da bana sevgili olarak yaklaşıp ta bilgilerimi koştura koştura düşmanlarıma taşıyanlara kadar…yalan yanlış.

Pirim yapmak. Orta veya yüksek çapta şöhret olanlara çatmak veya bulaşmakla olmuyor. Bunu şöhret camiasında yapan çok kişi eridi gitti zaten.

Pirim yapmak istiyorsan, kendini ve güvendiğin yeteneklerini ortaya koyacaksın. Bu yeteneklerini. o yetenekten anlamayan ama o yetenekle ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişileri kandırarak değil de, o yeteneğini, yeteneğinin ustası olan kişilere sunup gereken takdiri alırsan olur anca. Budur pirim… Veya bunun gibi yollara girmekle olur. Bilgisiz insanları kandırarak değil.

Siyasi arena da çok oldu bu ucuz pirim avcılığı… Bir birine çatan çatana… Zaten ülkemizde muhalefet, muhalefeti hükümete çatmak olarak gibi yanlış bir algıya kapıldığı için, habire muhalefette kalmaya mahkum oluyor ya zaten…

Sosyal hayatta da bu ucuz pirim avcılığı çok olur. Hele ki birbirlerine rakip kadınlar arasında yığınla desem yeridir resmen. Erkeklerin, pirim avcılığından bahsetmiyorum. Her iki cinsin de karşı cins için giriştiği pirim avcılığı ise, hayvanların dövüş kulübüne döner oldu adeta…

Benim pirim avcılarım ise maalesef, adam olamamış kişilerden oluşuyor. “belki tuttururuz “diye…

En son tatil yaptığım yerde akşam üstü tanıdığım bir yapıcıdan gelen telefonla şoklara girdim. “Başak ben senin sevgilini elinden mi aldım?” Bunu bana soran yapımcı erkek tabii…”Bu durumda sen H…r’ın sevgilisi oluyorsun öyle mi? Ne ara cinsel tercihlerin değişti senin?” dedim kahkahayı bastım haliyle. Bunu diyen kendisine Ankara Sakarya Caddesinden tanıdığım telefoncu da çalışan ve sevgilimi de bir bilen, bildiği halde beni arsız genç patronuna yaralamaya çalışan ve bu yüzden sosyal medyalarımda engellediğim bir delikanlı ki…ben ona erkek arkadaşımın dışında kimseden bahsetmedim. Yapımcıya dayanamadım dedim ki, “ne olur şunlara filminde rol ver de beni pirim için kullanmasınlar…Gerçekten Fatih…Ne olur şunlara rol ver ve sen senin gibi tanıdığım yapımcılara yaranmak için rol verin. Ha mesela dilenci rolü…”Allah rızası için rol ” desinler… Ya da rehineci-şantajcı rolü rolü… “Bana rol vermezseniz Başak Dursun ölür!”…İki koldan saldırı bana… Telefoncuda çalıştığı yerin sahibine yüz vermediğim için hırsa gelen eleman ve patronu…

Salak kafam… Kimlerle muhatap olmuşum ben… Kimlerle…

Ortalıktaki şu an en büyük açlık pirim açlığı… Benim tespitim…

 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

PAYLAŞ
Önceki İçerik“Tak”
Sonraki İçerikİş Bilene Lütfen !!!
1993 de başlayan medya geçmişinde, 1998 de kablolu yayın yapan btv de yapımcı-sunucu olarak görev yaptı. 2006 yılında Sabah-Ankara'da köşe yazarlığı na başladı. Üç kere "yılın köşe yazarı" seçildi. Meclis Haber Dergisi ve Domatessuyu'nda köşe yazarlığı yapmaktadır.

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın