Merhamet

0
305

Hiç bir yere çıkıp gidesim yoktu bu gün aslında…Öğlene kadar evin içinde oyalandım durdum, arada bir facebook ve instagram hesaplarıma göz attım…Taa ki, facebook hesaplarımdan birinde üye olduğum ve hayvan severlerin toplandığı (ki çoğu bayanız…ve bana göre hayvan sever amazonlar gurubu aslında da)gurubun üyelerinden ve aynı zamanda facebook hesabımda ekli olan Emre Aka Örten’in kendi facebook hesabında ve üyesi olduğu diğer gurup sayfalarında paylaştığı bir fotoğrafa kadar. E Emre beni yerimden kaldırdın ya…Şaka bir yana, muhteşem bir fotoğraf ve öyle bir fotoğraf ki, bir  çok hayvan severin Emre’nin yerinde olmayı isteyeceği bir anın fotoğrafıydı.

Efes’e yaptığı gezi sırasında orada açlık ve susuzluktan perişan olmuş bir tekir kediye eliyle su içirdiğinin fotoğrafıydı. Zaten yayınlıyorum. Emre Aka Örten’in fotoğrafını hemen kaptığım gibi kendi facebook sayfamda paylaştım. O fotoğraf, merhametin fotoğrafıydı. O fotoğraf insan olmanın gereğinin fotoğrafıydı. Ve bizim gibi deli hayvan sever olan Emre Aka Örten, kocası ve çocuklarıyla, ayrıca Lokum ile Şeker adında iki kedisiyle hayatına devam eden tatlı bir arkadaşımız.

Sonrasında Emre ile facebook ta sohbet ettik. Emre, “Başak’cığım öyle zor durumdaydı ki, yanımda verecek yiyeceğim yoktu, Allah’tan su vardı da onu içirdim ve nasıl minnetle gözlerimin içine baktı bir görsen …” dedi… Gözlerim doldu. Zaten bir hafta önce kedilerimden birini kaybetmiştim için acıdı yandı resmen.

Merhamet üzerine konuştuk ve ikimizde tek noktada birleştik, “merhamet yaşamın devamlılığı için gerekli olan tek şeydi.

Can cana merhamet etmezse, o merhametsiz canın kendisi de merhamet görmez zaten Bu yaşamda yaptıklarımızın hepsi birer bumerang gibi bize geri döner. Ahirette de..

Merhamet kişinin fıtratında olur, kimse fıtratında merhameti olan bir kişiyi caniye çeviremez. Emre Aka Örten’in, muhteşem hareketi bir çok kişiye örnek oldu ve gıpta ettik. Emre Aka Örten! Kıskandım Vallahi seni! Keşke yerinde ben olsaydım! Eminim ki benim gibi bir çok kişi hem takdir etti, hem övündü seninle ve hem de kıskandı…

Yeryüzünde insanların öyle hareketi olurmuş ki, bazen melekler dermiş” keşke yerinde biz olsaydık” bazen de öyle hareketler yapan insanlar olur muş ki şeytan hayretle “ben bile bu kadar adi olamazdım!” dermiş. Konu bence melekleri kıskandırmaktır. Ve Emre Aka Örten melekleri kıskandırdı.

Yüreğine sağlık, milyonlarca teşekkür Emre Aka Örten!

 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikNamus
Sonraki İçerik“Tak”
1993 de başlayan medya geçmişinde, 1998 de kablolu yayın yapan btv de yapımcı-sunucu olarak görev yaptı. 2006 yılında Sabah-Ankara'da köşe yazarlığı na başladı. Üç kere "yılın köşe yazarı" seçildi. Meclis Haber Dergisi ve Domatessuyu'nda köşe yazarlığı yapmaktadır.

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın