Hakan Boyav (Hakan Boyav kimdir? – Hakan Boyav Hakkında)

1
132

hakan-boyavAdı : Hakan
Soyadı : Bayov
Doğum Tarihi : 1964
Doğum Yeri :
Mesleği : Oyuncu
Boy :

 


1964 yılında izmir de doğdu. babası memur annesi ev hanımı . 4 yaşında babasının ataması dolayısı ile Ankara ‘ ya yerleşti .ilkokul ve ortaokulu ANKARA da tamamladı . 11 yaşında babasını kaybettiği için ,bir süre sonra annesiyle beraber , lise yıllarında izmir deki ablasının yanına yerleştiler.

liseyi bornova suphi K. lisesinde bitirdi.Okuduğu lise de tiyatro kulübü yoktu .bir arkadaşı ile beraber lisenin tiyatro kulübünü kurdular.Birtaraftan liseleri adına oyunlar sahnelerken , bir taraftan da yazları otellerde ANİMATÖRLÜK yaparak harçlığını çıkartıyorlardı.

Ayrıca karikatüre çok ilgiliydi. izmir YENİ ASIR gazetesinde çizgi roman yaptı . karikatürler çizdi .katıldığı karikatür yarışmalarından bir çok ödül kazandı.

üniversite yıllarında ise , izmir GSF oyunculuk bölümününün yanı sıra , mimar sinan Ü. grafik ve iç mimari bölümlerini de kazanmıştı .tiyatro eğitimi almayı tercih etti.

1987 de oyunculuk bölümünden mezun oldu .
1988 de devlet tiy. ailesine katıldı ve DİYARBAKIR DT nin kurucu kadrosunda yer aldı .4 sene diyarbakır ve güneydoğu da ki il ilçe ve köylerde , DT bünyesinde tiyatro oyunları oynadı .

1993 de ANTALYA DT nin açılması sebebiyle , bu ile tayin oldu ve ANTALYA DT nin kurucu kadrosunda yer aldı .

1995 yılında ise ANKARA DT ye tayin oldu . halen ANKARA DT oyuncu ve rejisörü olarak görev yapmaktadır.

Sergili ve albümlü profesyonel bir karikatürist ve yelkencidir.

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın