Duygular

0
176

Dolu olmak ilhamın gelmesi midir ? Sanırım öyle! Nedir bu ruhun dolması, taşması ve bu dolgunluğu taşıyacak yer bulmayınca sinire dönüşüp te başkalarından çıkarma girişimi?

Cinneti ruhuna davet edeceğine bence, dolmuş duygularının içindeki hırsı, siniri, kırgınlığın ve kızgınlığını,sebebini-nedenini, devasını…Dök bir kağıda, olmadı sosyal medyadaki hesabına…İstersen ezik bir ev kadını ol, istersen kahvehanelerde sigara dumanıyla yıkanan çaydan burnu kalkmayan avare…ne derlerse desinler utandığını sandığın kişilerin, sen dök içini, cinnete koşma!

Yüreğine başkası olma kısacası…Samimi olununca yüreğe her şey çözüme gelir. Ola ki canını bir sevgi, sevgililik yaktı veya bir sahte dostluk… Bırak kazsınlar kuyunu! “kişi yerinde sağlam durduğu müddetçe, kimse bir şey yapamaz unutma!”. Hak bumerangtır! Döner dolaşır, hak eden neyi hak ettiyse ona gelir. İyilik yaptıysa, iyiliğe gelir, kötülük yaptıysa kötülüğe gelir! İşte bu duygu doluluğu içimizi bir yerlere dökmediğimiz müddetçe, bizi hatalara götürür. Hatalı hareketlere, hatalı sözlere…

İhanet, kişinin sevdiğini aldatması demek değildir sadece…Verilen sözlerin imkansızlıklar dışındaki sebeplerinden dolayı kasten tutulmaması da ihanettir. Türü çoktur. Bu yüzden dolan duygularımızda, eğer vicdan kavgası varsa içimizde gizlenmiş ve habire iğne gibi batan bir konu ile ilgili, o konuyla kalbinde yüzleşeceksin ve çözeceksin.

Şu topluma bir bakın! Sosyal cinnet yaşanıyor artık! O onun yolunu tıkar, o onu tekelinde tutmak ister, kul kula Tanrı’lık yapmaya kalkar oldu. Dolayısıyla haksızlıkları hazm edemeyenler de cinnet noktalarına dayanır oldu. Toplumun senden istediği eğer senin yüreğinin doğrusu değilse, sen yolunu çiz Allah zaten yardım eder! Ve duygularını asla bir kenara itme! İçine hiç atma!

Bakın… Ben de dolu dolu döktüm konuyu size…Benim gibi yani! Dökün!

 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

 

 

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın