Canlı Yayında Kendini Vuran Çocuk

0
344

Türkiye’nin gidişatında psikolojinin iyice bozulduğu bir gerçek bunun hakkında pek yorum yazmak istemedim ama duygularımı paylaşmak kaçınılmaz oldu. Erdoğan isimli bu arkadaşımızın sosyal medyada ilk başta troll yaptığı sanıldı ancak olayın gerçeği kendini vurmuş olması.

Bir çok haber sitesinde de yayınlanan 22 yaşında gencecik bu arkadaşımızın defini bu gün memleketinde yapıldı. Elif isimli bir kıza aşık olan daha sonra aşk acısına dayanılmaz hale gelmesi ile intihar ettiği belirtildi.

Geçen sene okul birincisi olan bu arkadaşımız ailevi yönden hiçbir problemi olmadığı, aşk acısından böyle birşey yapıldığı yakın arkadaşları tarafından belirtildi. Ancak daha acısı şu bu olayın canlı yayına taşınmış olması ve çoğu kişinin bunu troll sanması. Canlı yayın yorumlarında da hayatına son vermesi için yapılan destek.

Bu konuda dikkat etmek gereken önemli konu bu tip durumlarda haklı iken haksız duruma kesinlikle düşmeyin. Hayatına son vermeye niyeti olan bir insanın hiçbir zaman troll yapacağını bu tip şakalar yapacak psikolojik sorunları olacağını düşünmüyorum.

Dini olarak intihar eden, kendi isteği ile hayatına son veren bir insanın cennete girme şansı kayboluyor ama biz yinede ailesine sabır ve rahmet diliyoruz. Mekanın cennet olsun genç kardeşim. Bu bir çözüm değildi hayatta hiçbirşey yaşamaktan önemli değil.

Hayatına son vermeden önceki son cümleside bu oldu…

hayatina-son-veren-cocuk

 

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın