Açıklayacağım

0
137

Yeni yıla İstanbul ardından İzmir travmasıyla giriş yaptık…

Hepimizin değişik değişik yeni yıl beklentileri var tabii ki…

2017 benim için gene Ankara’daki bana gıcık olanların tırnaklarında et bırakmamak  en büyük idealim. Aslında bir kadın olarak herkesi illaki empati ve dolayısıyla vicdana davet ediyorum.

Neyse…

Bu sene de aşk mı desem diyorum aslında.

Dikkat edin, son yıllarda millet aşkı filan bıraktı birbirlerinin k..ı başı ile uğraşmaya başladı, kendilerine bakmadan. Aslında ben öyle bir bomba patlatacağım ki bu sene… düşmanlarımın hepsi son nefeslerinde bile unutmayacaklar bu bombayı. Bir çok Ankara’lı yazarlıktan önce farklı işlerle uğraştığımı bilir aslında. O işlerimden bir tanesi vardı ki Ankara’lı o işime bile göz dikmişti, hepsinin tüm kirli çıkınları bir bir elime düştü desem yeridir. İşte patlatacağım bomba bu işten dolayı elime geçen verilerdir. Üzgünüm bazılarınıza ama, nasıl benim korktuğumu başıma getirdi kimileriniz ben de sizin korktuklarınız başınıza getirmeye karar verdim ve bu girişimimden sonra da sanırım Ankara’da bayağı boşanmalar filan patlak verir artık.

Bu işi küçük bir kitapçık ile duyuracağım. Erkeğim diye gezenlerin, nasıl erkek olduklarından tutun da, kendini kaliteli kadın diye tanıtanların nasıl kadınlar olduklarını okuyacak. Millet beni değil, birbirlerini hatm etmeye başlayacak aslında. Neden mi yapıyorum? Kim dedi ki size durduk yere benimle uğraşın diye? Kendiniz çattınız sonucuna katlanın! Banane! Ha bu yazacağım gerçeklerin içine akrabalarım da yerleşecek…

Sevgili okurlar benim gördüğüm şu ki kıyamet önce bu ülkede kopmaya başlayacak bana göre.

Herkes işi-gücü bıraktı, birbirlerine tuzak ve iftiralar atmaya başladı.

E ne olur bu işin sonu? Birbirine sahip çıkmayı bırakan bir ulusun topraklarında da her türlü vahşet patlak verir Allah korusun gene!

E ben de bildiklerimi dökeyim de tam olsun dedim işte. Konu bu!

Hoşunuza gitti mi bu yazmak istediklerim? Tabii ki hayır…E ama siz de beni tanımadan etmeden başımı tutmuş gibi konuşmasaydınız o zaman…

Ne dersiniz deyin, içinizdeki tanıdıklarımla ilgili bildiklerimi hepinize açıklayacağım!

 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

 

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazın